Eğlence, Oyun ve Dostluk Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Birbirinden güzel dostluklar, paylaşımlar, yardımlaşmalar. Kısaca legal olarak oyunlarla ilgili herşey

AnasayfaKapıLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme

2 posters
YazarMesaj
LAInk
Admin
Admin
LAInk

İtibar : 0

Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme Empty
MesajKonu: Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme   Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 1:07 am

Merhaba, yine ben Deniz karışınızdayım. Very Happy Bu seferki konumuz, Word dosyalarını Adobe PDF Formatı' na çevirmek olacaktır. Birçok kişi normal Word dosyalarını ADdobe PDF Format' lı dosyalara çevirmek ister. Fakat bunu yapmayı bilmyeneler oluyor. Bu bilnmezliği ortadan kaldırmak için, böyle bir rehber hazırladım. Very Happy Evet başlayalım. PDF' ye çevirmemiz için öncelikle elimizde bir PDFCreator olması gerekiyor. PDFCreator' u aşağıda verdiğim linkten indirebilirsiniz. Şimdi aklınıza şu soru gelebilir;
- " PDF' ye çevirince ne olacak.? Very Happy " Hemen söylüyorum. Öncelikle elimizde bir Word dosyası olması gerekiyor. Şunun gibi;

Ben örnek olsun diye, www.oblivion-turkiye.com yazdım. Ama siz kendi bilgilerinizi yazacaksınız normal olarak. Very Happy Evet Word dosyamızı gördük.
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 2hnuhz7

Şimdi sıra geldi bu Word dosyamızı, PDF Formatı' na çevirmeye. Bunu ise şöyle yapacağız. İlk önce, http://rapidshare.com/files/243059212/PDFCreator-0_9_6_setup.rar.html linkinden PDF Creator' ü indiriyoruz. Boyutu 15 MB' tır, fazla değil yani. Wink RAR ŞİFRESİ: PDFCreator
İndirdikten sonra, PDFCreator-0_9_6_setup adlı Setup dosyamız çıkıyor. Bunu kuruyoruz.
Kurduktan sonra masaüstüne (eğer masaüstüne kısayol oluşturmasını istediyseniz) PDFCreator adlı program yerleşiyor.

Şunun gibi;
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 2vj554i

PDFCreator kısayoluna tıklıyoruz (iki kez Very Happy ). Tıkladıktan sonra şu şekilde bir pencere açılıyor;
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 260s56q

Bu penceredeki, mouse ile gösterdiğim Add butonuna tıklıyoruz.
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme Fac3gw

Tıkladıktan sonra şu şekilde bir pencere daha açılıyor. Bu pencerede, Dosya Türü olarak; PostScript Files (*.ps) olarak otomatikmen seçilmiş oluyor. Ona tıklıyoruz ve gösterdiğim gibi All files (*.*)' ı seçiyoruz.
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 280s4t4

Ardından yarattığımız Word Dosyası' nı buluyoruz yukarısındaki listeden, bulduktan sonra ona tıklayıp Aç diyoruz. Aç dedikten sonra, şöyle bir uyarı gelecek;
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 2wfpaoi

Bu uyarıya " Don' t ask me again. ", yazısının yanındaki kutusunu tıklayıp Ok diyoruz ve bize bir daha böyle birşey sormamasını sağlıyoruz.

Ok dedikten sonra seçtiğimiz Word Dosyası' nı, PDFCreator otomatikmen açıyor ve kapatıyor. Bu süreç zarfı içerisinde 1-2 saniye bekliyorsunuz. Çünkü; PDF Creator Word Dosyası' nı kendi bünyesine uyarlıyor. Bu uyarlamayı yaparken siz sadece aşağıdaki ekran çıkana kadar beklemelisiniz;

Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 2508fmg

Bu ekran geldikten sonra isterseniz üzerinde ayarları değiştirebilirsiniz. Değiştirdiyseniz (veya değiştirmediyseniz) Save butonuna tıklıyoruz ve karşımıza, PDF Formatı' na çevireceğimiz dosyayı nereye kaydetmek istediğimiz soruyor. Oradan istediğiniz yeri seçin ve Kaydet butonuna tıklayın.
(NOT: Kaydetmek istediğimiz yeri sorduğu pencerede, Kayıt türü tipini değiştirme olanağına sahipsiniz. İsterseniz Kayıt türü' nü de değiştirebilirsiniz. Wink )

Nereye kaydedeceğimizi seçip Kaydet butonuna tıkladıktan sonra bir süre aşağıda gösterdiğim pencere açılanan kadar beklememiz gerekiyor.
Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme 9u7ns6
NOT: Benim yarattığım PDF Format' lı dosyanın içerisinde, www.oblivion-turkiye.com yazıyor. Çünküğ ben yazdım. Sizin yarattığını dosyada sizin girdiğiniz yazılar olacak. :G Bunu biliyorsunuzdur artık değil mi? :G )

ARTIK SİZİNDE BİR PDF FORMAT' LI DOSYANIZ VAR. Wink
http://www.smf123.net/s1/xinhun/
Ghazi
Admin
Admin
Ghazi

İtibar : 16

MesajKonu: Geri: Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme   Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 1:36 am

ellerine sağlık güzel anlatım olmuş
http://legendforum.yetkinforum.com
LAInk
Admin
Admin
LAInk

İtibar : 0

MesajKonu: Geri: Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme   Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme Icon_minitimeSalı Ağus. 11, 2009 2:05 pm

Rica ederim. Smile
http://www.smf123.net/s1/xinhun/

Word Dosyaları' nı Adobe PDF Formatı' na Çevirme
1 sayfadaki 1 sayfası